cesarism آفتاب همدان اوقات شرعی طلوع آفتاب

cesarism: آفتاب همدان اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب اوقات شرعی همدان غروب آفتاب

گت بلاگز اجتماعی باز پدیدی تکنیک سوداگران در فروش مخدر‌ها ، دروغ پردازان ماهواره‌ای از مجوز مخدر‌ها می‌گویند

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: دنیای موادمخدر دنیایی است که تنوع طلبی بالایی دارد و سوداگران با عوض کردن نام مواد در پی ترغیب

باز پدیدی تکنیک سوداگران در فروش مخدر‌ها ، دروغ پردازان ماهواره‌ای از مجوز مخدر‌ها می‌گویند

پرویز افشار معاون توسعه و همکاری های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر در گفتگو با خبرنگار حوزه شهریگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار داشت: دنیای موادمخدر و مواد اعتیاد آور، دنیایی است که تنوع طلبی بالایی دارد و مصرف کنندگان موادمخدر دائما الگوی مصرف خود را عوض کردن می دهند.
وی افزود: عوض کردن الگوی مصرف از مدت زمانی که در گذشته تا یک دهه(10 سال) معمول بود در حال حاضر به چند ماه کم کردن پیدا کرده است.

عبارات مهم : سیگار

معاون توسعه و همکاری های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر تصریح کرد: گل، گراس، ماری جوانا، علف و سایر مخدرها دارای ترکیبات ثابت هستند و سوداگران، تنها با عوض کردن نام این مواد در پی ترغیب مصرف کنندگان به آزمون و جذب مشتری تازه هستند.
افشار اضافه کرد: موادی مانند تمجیزک و نورجیزک که در سال های گذشته، از سوی سوداگران به عنوان مواد درمانی در میان مصرف کنندگان تبلیغ و به فروش می رسید، موجی تازه از اعتیاد تزریقی را رقم زد و بعد از مدتی از دور خارج شد.
هومن شریفی قائم مقام مرکز تحقیقات و پیشگیری کنترل دخانیات دانشگاه شهید بهشتی و دکتر اعتیادشناس، در مورد بازپدیدی و نوپدیدی موادمخدر و محرک اعتقاد است: نوپدیدی و بازپذیدی، ترفندی است که سوداگران فوت در فروش موادمخدر و جهت از دست ندادن مشتریان خود از آن استفاده می کنند.
وی افزود: سوداگران موادمخدر جهت فروش محصولات خود و کسب درآمد بیشتر، نام مخدری که به فروش می رسانند را در بازه های زمانی متفاوت عوض کردن می دهند.
قائم مقام مرکز تحقیقات و پیشگیری کنترل دخانیات دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: امروزه تبلیغات شبکه های ماهواره ای در زمینه موادمخدر و محرک صنعتی با شکل و شمایل جدید، از جمله علل گرایش و ترغیب مخاطبان به خاص نوجوانان و جوانان به تجربه مصرف این مواد مهلک به حساب می آید.
شریفی تاکید کرد: مدیران این شبکه های ماهواره ای گاهی در پخش تبلیغات خود مدعی دارا بودن مجوز شرکت هایی چون شرکت غذا و دارو و شرکت جهانی بهداشت هستند که این ادعا، به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست؛ آیا که عوارض مصرف انواع مواد کاملا واضح است.
وی افزود: موادی چون «تمجیزک» و «نورجیزک» موادی هستند که در حدود 10 سال گذشته، از سوی فروشندگان موادمخدر به عنوان مواد جایگزین در ترک تریاک توصیه می شد و این در حالی است که مواد مهم تشکیل دهنده این دو مخدر، «هروئین فشرده» بود و متاسفانه مصرف دو مخدر مذکور، به تازگی و با نام های جعلی دیگر در میان دو قشر آسیب پذیر جامعه یعنی نوجوانان و جوانان شیوع پیدا کرده است.
این دکتر اعتیادشناس با اشاره به نامگذاری مجدد مخدرها در دوره های زمانی متفاوت جهت جذب و اغفال قشر آسیب پذیر گفت: فروشندگان موادمخدر و محرک های صنعتی، با ادعای نوپذیری و بازپدیدی مواد ارایه شده، دانش آموزان و دانشجویان را در گرایش به مصرف این مواد ترغیب می کنند.
*شایع ترین باور غلط: قلیان، کم ضررتر از سیگار!!!
قائم مقام مرکز تحقیقات و پیشگیری کنترل دخانیات دانشگاه شهید بهشتی با هشدار نسبت به زیاد کردن میزان استعمال قلیان گفت: متاسفانه باور غلطی که در حال حاضر میان افراد و به خاص جوانان مرسوم هست، عنوان کم ضررتر بودن مصرف قلیان نسبت به سیگار و سایر مخدرها است که چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت ندارد.
شریفی افزود: قطران سرطان زاترین ماده ای است که در مصرف قلیان و سیگار به فرد انتقال یافته می شود؛ توصیه قابل تأمل این است که در هر بار مصرف قلیان حدود 80 تا 100 برابر مصرف یک نخ سیگار قطران وجود دارد.
وی ادامه داد: ناآگاهی از مضرات و شکسته شدن قبح استعمال قلیان در میان افراد، از عوامل زیاد کردن گرایش افراد به حساب می آید و رسانه ها می توانند نقش موثری را در آگاه سازی مردم و به خاص جوانان ایفا کنند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیگار | جوانان | دخانیات | موادمخدر | نوجوانان | مصرف قلیان | استعمال قلیان | مبارزه با موادمخدر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog