cesarism آفتاب همدان اوقات شرعی طلوع آفتاب

cesarism: آفتاب همدان اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب اوقات شرعی همدان غروب آفتاب

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فهرست کالاهای صادراتی مشمول دستورالعمل تازه ارزی به زودی اعلام می‌شود

به گفته عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، فهرست اقلام صادراتی که امکان فروش ارز خارج از سامانه نیما جهت آنها وجود ندارد هفته آینده اعلام می‌شود.

فهرست کالاهای صادراتی مشمول دستورالعمل تازه ارزی به زودی اعلام می‌شود

فهرست کالاهای صادراتی مشمول دستورالعمل تازه ارزی به زودی اعلام می شود

عبارات مهم : ایران

به گفته عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، فهرست اقلام صادراتی که امکان فروش ارز خارج از سامانه نیما جهت آنها وجود ندارد هفته آینده اعلام می شود.
به گفته عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، فهرست اقلام صادراتی که امکان فروش ارز خارج از سامانه نیما جهت آنها وجود ندارد هفته آینده اعلام می شود.

به گزارش ایسنا، دستورالعمل ارزی جدید، دوم اردیبهشت امسال از سوی معاون اول مدیر جمهور ابلاغ و مقرر شد ارز حاصل از صادرات و واردات در قالب سامانه نیما مدیریت شود. بر اساس این دستورالعمل قرار شده است دلار حاصل از صادرات اقلام عمده صادراتی در قالب سامانه نیما با قیمت ۴۲۰۰ تومان جذب و معادل ریالی آن به تجار پرداخت شود تا ارز مورد نیاز واردکنندگان از این طریق تامین شود.

اسدالله عسگراولادی – عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران – در این زمینه به ایسنا گفت: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، مقرر شده است هفته آینده فهرست محصولات صادراتی که مشمول سیاست الزام ارزی خواهند شد (کالاهایی که ارز حاصل از صادرات آنها به قیمت ۴۲۰۰ تومان در سامانه نیما جذب و معادل ریالی آن به تاجر پرداخت می شود) اعلام شود.

وی افزود: با وجود گمانه زنی ها هنوز به صورت قطعی مشخص نیست که چه کالاهایی مشمول این سیاست ارزی خواهند شد.

عسگراولادی گفت: دلار ۴۲۰۰ تومانی نمی تواند در اجرای این سیاست ارزی موثر باشد؛ چراکه قیمت تمام شده است محصولات صادراتی بر اساس دلار ۵۰۰۰ تومانی و حتی بالاتر خواهد بود؛ بنابراین تعیین قیمت ۴۲۰۰ تومانی به صادرات غیر نفتی ضربه می زند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران گفت: باید قیمت دلار در قالب سیاست ارزی تازه بر اساس توافق و تفاهم بین صادرکنندگان و واردکنندگان تعیین شود که روش بسیار بهتری خواهد بود.

در همین رابطه لاهوتی – رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران – نیز به ایسنا گفته که هیچ همفکری با صادرکنندگان بخش شخصی (اتاق بازرگانی) درمورد لیست کالاهای مشمول الزام ارزی نشده ولی گفته می شود خشکبار، زعفران و فرش دستباف جزو کالاهایی هستند که امکان فروش ارز خارج از سامانه نیما جهت آنها وجود ندارد و این عنوان باعث نگرانی این بخش ها شده است است.

وی همچنین اظهار کرد که در حال حاضر صادرکنندگان پتروشیمی و فولاد دلار حاصل از صادرات را به قیمت ۴۲۰۰ تومان به بانک مرکزی می دهند و ریال تحویل می گیرند. همچنین طبق گزارش بانک مرکزی تاکنون مبالغ زیادی از این محل وارد سامانه نیما شده است است.

مشکل سایر کالاها و صادرات غیروابسته به مشتقات نفتی بوده که زیاد در اختیار بخش شخصی است.

فهرست کالاهای صادراتی مشمول دستورالعمل تازه ارزی به زودی اعلام می‌شود

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | صادرات | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog