cesarism آفتاب همدان اوقات شرعی طلوع آفتاب

cesarism: آفتاب همدان اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب اوقات شرعی همدان غروب آفتاب

گت بلاگز علمی پزشکی برای تبدیل علم به محصول باید از مسیر پژوهش عبور کنیم

معاون پژوهشی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: یک دانشگاه جهت تبدیل علم به محصول باید از مسیر پژوهش عبور کند.

برای تبدیل علم به محصول باید از مسیر پژوهش عبور کنیم

محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: در سالهای اول بعد از انقلاب ضعف هایی در زمینه آموزش داشته ایم که این مساله در سال های بعد کمی اصلاح پیدا کرد و اساتید دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران هم کم کم با اهمیت دادن به پژوهش با عوض کردن جهت به این سو روی آورده اند و وظایفی جهت آن ها به عنوان کارهای پژوهشی تعریف شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در زمینه پژوهش به خوبی عمل کرده و وظایف پژوهشی جهت اساتید دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران به خوبی تعریف شده است است.

عبارات مهم : آموزش

معاون پژوهشی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران بیان کرد: دانشگا ه ها در واقع جهت تبدیل علم به محصول باید از کانال پژوهش بگذرد اگر در حال حاضر در دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران اگر یک عضو هیات علمی محقق خوبی نباشد اموزش را هم به نحو شایسته انجام نخواهد داد.
وی تصریح کرد: آنچه در بحث تولید علم مهم هست، تبدیل آن به فناوری است تا بتوانیم رفاه اجتماعی و توسعه، بخصوص توسعه درون زا را داشته باشیم که در این میان شرکت های دانشجویی یکی از نهاد ها و موسساتی است که مورد توجه قرار گرفته است.
رحیمیان پژوهش را دارای دو وجه دانست و افزود: مفاهیم پایه و مبنا هر لحظه جهت آموزش وجود دارد، ولی مفاهیم به روز شده است ای هستند که اگر استاد پژوهشگر نباشد به آن ها دست نخواهیم یافت و بنابراین در اینجا آموزش لطمه می بیند آموزش و پژوهش تاثیر متقابل دارند و بهتر است بگوییم پژوهش نقش اساسی و تعیین کننده ای در آموزش دارد.
وی تصریح کرد: دانشگا ه ها آموزش محور به پژوهش محور عبور کرده هست، ولی یک ایراد کلی به پژوهش در دانشگا ها وارد است که پژوهش ما صوری است.
معاون پژوهشی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: ما جز کشورهایی پیشرفته هستیم، ولی رتبه ما در مقالات علمی بسیار ارتقا یافته و در عرصه علمی و پژوهشی هم در سال گذشته چندان مطرح نبودیم، ولی خوشبختانه اکنون رشد خوبی داشته ایم و در زمینه پژوهشی موفق علمی کرده ایم و در بعضی از زمینه ها رتبه خوبی داشته ایم.
رحیمیان در خصوص سهم پژوهشی این دانشگاه از لحاظ بودجه ای یادآورشد: به لحاظ بودجه ای ۱۵درصد سهم داشته ایم، ولی امیدواریم امسال این سهم به ۳۰ درصد برسد در این صورت در دانشگاه می توان حرکت جدی و خوبی انجام داد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آموزش | ایران | دانشگاه | دانشگاه | اخبار دانشگاه تهران | وزارت علوم | پژوهش | بودجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog